Založ si blog

Matovičova demisia vzkriesi OĽANO

Ak dnes Matovič podá demisiu, ukáže, že je oveľa väčší hráč, ako sme si mohli myslieť.

Je zrejmé, že Sulík, Korčok, Kolíková a Gröhling majú pobalené. Chystajú sa na pohodlné kritizovanie krokov bývalej koalície, čo ich zaradí medzi opozičných kritikov. V tejto pozícií sa body a voličské hlasy získavajú oveľa ľahšie, ako pri riešení energetickej krízy, ktorá je tvrdým orieškom pre celú Európu. S touto vidinou sa pravdepodobne odoberú prvého septembra do lavíc parlamentu a prevezmú, z rúk Kollára, žezlo s nápisom „drahá nevesta“. V tichosti budú pozorovať krvácanie vlády, rozklad OĽANO, zánik strany Za ľudí a preskakovanie z nohy na nohu strany Sme rodina. Každé svoje rozhodnutie podriadia tomu, aby v nadchádzajúcich voľbách získali pozíciu silného hráča a mohli byť opäť súčasťou vlády.

Vedia, že ak by zotrvali v tejto krvácajúcej vláde, vykrvácali by spolu s ňou.

Ak by dnes Matovič podal demisiu, musia zotrvať. A ruku na srdce! To sa im v súčasnej rozbitej koalícií a množstve problémov, ktoré nemajú riešenie, fakt nechce. Lenže, ak šéf financií povie: “nech sa páči, pokojne si vládnite, ja sa budem na vás dívať z lavíc poslanca“, budú musieť vládnuť. Bez Matoviča, bez najväčšieho zla koalície, ktoré podľa všeobecne osvojenej mienky, môže za neúspechy tejto vlády.

Otázkou zostáva, či sa problémy Slovenska, po odchode ministra financií z vlády, podarí vyriešiť natoľko, aby Slováci boli spokojní. Je vysoko pravdepodobné, že nie. Tie problémy, ktoré nás čakajú na jeseň, sú totiž problémom aj mnohých štátov starej Európy. Aj v týchto krajinách narastá nespokojnosť a odvolávajú sa vlády. Dnes mnoho ľudí chápe, že Matovič je problém, ale určite nie je jediný.

V situácií, kedy sa ukáže, že prijaté opatrenia na znižovanie rastu cien energií nie sú dostatočne účinné, Matovič môže očistiť svoju povesť. Využiť nespokojnosť ľudí, postaviť svoje obetovanie sa národu na výsledku. Jeho rétorika sa môže upriamiť na to, ako mu bolo ublížené, ako sa obetoval pre blaho ľudu, len preto, aby sa Slovensky a Slováci mali lepšie. Keďže sa nebudú mať lepšie, bude zrejmé, že on nebol tým najväčším problémom. Dennodenne môžeme počúvať, ako jeho obeta nepriniesla, okrem jeho vlastného utrpenia, nič pozitívne. Celé to bolo proti nemu zmanipulované a on, ako veľký bojovník proti mafii, obetoval všetko.

Z minulosti vieme, že Slováci sú mimoriadne náchylní na podporovanie tých, ktorým bolo „ublížené“. Politici, ktorí sa dokázali vsunúť do role martýra, vždy získavali. V tejto bubline by podmienky na vzkriesenie Matoviča len bujneli.

Pritom, ako ho poznáme, je ľahké si predstaviť, že nám cez nízko nákladové letáčiky predstaví svoju novú víziu znovuzrodenia blahobytu na Slovensku. On, ktorý preukázal štátnickosť a obetoval sa pre záchranu Slovenska má plán. Vie, ako toto zbabrané a neúspešné vládnutie napraviť. V tej chvíli, ak národ stratí pamäť, tak je späť. Matovič vzkriesi OĽAN0 a možno v inom zložení a s vybudovanými bezpečnostnými opatreniami zasadne do poslaneckých lavíc v počte, ktorý môže rozdávať karty.

Ak by bol Matovič prezieravý a ukázal by sa ako veľký hráč, vsadil by na kartu návratu a nehral by s kartami rozkladu.

Uvidíme, čo ho napadne v nastávajúcich hodinách. Má ešte čas. Vieme, že je mimoriadne kreatívny. Možno nás prekvapí s niečím, čo sme tu ešte nemali a možno už úplne vybublal a len jednoducho zostane do okamihu rozpadu všetkého, čo kedy vytvoril.

Kapor si vlastný rybník nevypustí

15.01.2023

Od vzniku samostatného Slovenska sa strieda vo vláde jeden väčší odroň ako druhý. Namiesto toho, aby sme sa životnou úrovňou približovali k „Starej Európe“ predbieha nás ešte aj Kazachstan. Drieme od rána do večera, nepoznáme nič iné len robotu a matematiku. Tisícka výplata, z toho úver, elektrina, trvalé príkazy a zvyšných päť eur na deň. Super, že? A to od [...]

Referendum: pre Fica bez Fica

08.01.2023

Som tu a mám svoj hlas, ktorý sa počíta. Chcem, aby som mohla zasiahnuť do chaosu, ktorý ohrozuje chod mojej rodiny, potlačuje ma v základných ľudských právach a prináša mi obmedzenia, ktoré mi priamo spôsobujú problémy. Chcem mať hlas, ktorý bude mať kontrolu a bude mať svoju váhu. V referende mám odpovedať na otázku, či chcem zmeniť parlament a [...]

Podvod, pre chlieb náš každodenný

13.11.2022

Na stole leží obálka s modrým pásom. Marek (a mnohí ďalší) so skleneným pohľadom pozerá pred seba a vie, že tento malý zdrap papiera ho oberá o spánok. Naháňa mu strach a v hrdle vyrába zvláštnu guču úzkostí. Do frasa! Polícia, a je to tu! Kolotoč úverových podvodov sa zastavuje. Musí ísť a vysvetľovať. Odpovedať na otázky, [...]

Sýria Turecko Zemetrasenie Silné Obete

Horšie ako Asadove bomby. Na severe Sýrie otrasy dokonali dielo skazy

07.02.2023 11:45

Štyri a pol milióna Sýrčanov na poslednom území, ktoré Moskvou podporovaná vláda Bašíra Asada stále neovládla, sa po zemetrasení ocitlo v sendviči utrpenia.

Peter Stachura

Do KDH vstúpil tajomník exministra Krajčího

07.02.2023 11:35

Stachura bude tímlídrom pre zdravotníctvo.

zeman

Zeman sa lúči s úradom aj Slovenskom. Oficiálny program začal prehliadkou čestnej stráže

07.02.2023 11:20

Zemanova cesta na Slovensko je súčasťou tradície, keď český či slovenský prezident pred skončením mandátu zavíta do druhého štátu bývalej federácie.

Radovan Potočár

Vypadol vám prúd? Skontrolujte si spotrebiče, môžu byť poškodené, radí odborník

07.02.2023 11:16

Snehová kalamita cez víkend spôsobila, že mnohí zostali dlhé hodiny bez elektriny. Radovan Potočár, šéfredaktor stránky energie-portal.sk vysvetľuje, ako v domácnosti minimalizovať negatívne dôsledky.

Jitka Johana Hasíková

Som zvedavá a viem sa podeliť o všetko, čo stojí za reč.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 31376x
Priemerná čítanosť článkov: 3922x

Kategórie