Založ si blog

Matovičova demisia vzkriesi OĽANO

Ak dnes Matovič podá demisiu, ukáže, že je oveľa väčší hráč, ako sme si mohli myslieť.

Je zrejmé, že Sulík, Korčok, Kolíková a Gröhling majú pobalené. Chystajú sa na pohodlné kritizovanie krokov bývalej koalície, čo ich zaradí medzi opozičných kritikov. V tejto pozícií sa body a voličské hlasy získavajú oveľa ľahšie, ako pri riešení energetickej krízy, ktorá je tvrdým orieškom pre celú Európu. S touto vidinou sa pravdepodobne odoberú prvého septembra do lavíc parlamentu a prevezmú, z rúk Kollára, žezlo s nápisom „drahá nevesta“. V tichosti budú pozorovať krvácanie vlády, rozklad OĽANO, zánik strany Za ľudí a preskakovanie z nohy na nohu strany Sme rodina. Každé svoje rozhodnutie podriadia tomu, aby v nadchádzajúcich voľbách získali pozíciu silného hráča a mohli byť opäť súčasťou vlády.

Vedia, že ak by zotrvali v tejto krvácajúcej vláde, vykrvácali by spolu s ňou.

Ak by dnes Matovič podal demisiu, musia zotrvať. A ruku na srdce! To sa im v súčasnej rozbitej koalícií a množstve problémov, ktoré nemajú riešenie, fakt nechce. Lenže, ak šéf financií povie: “nech sa páči, pokojne si vládnite, ja sa budem na vás dívať z lavíc poslanca“, budú musieť vládnuť. Bez Matoviča, bez najväčšieho zla koalície, ktoré podľa všeobecne osvojenej mienky, môže za neúspechy tejto vlády.

Otázkou zostáva, či sa problémy Slovenska, po odchode ministra financií z vlády, podarí vyriešiť natoľko, aby Slováci boli spokojní. Je vysoko pravdepodobné, že nie. Tie problémy, ktoré nás čakajú na jeseň, sú totiž problémom aj mnohých štátov starej Európy. Aj v týchto krajinách narastá nespokojnosť a odvolávajú sa vlády. Dnes mnoho ľudí chápe, že Matovič je problém, ale určite nie je jediný.

V situácií, kedy sa ukáže, že prijaté opatrenia na znižovanie rastu cien energií nie sú dostatočne účinné, Matovič môže očistiť svoju povesť. Využiť nespokojnosť ľudí, postaviť svoje obetovanie sa národu na výsledku. Jeho rétorika sa môže upriamiť na to, ako mu bolo ublížené, ako sa obetoval pre blaho ľudu, len preto, aby sa Slovensky a Slováci mali lepšie. Keďže sa nebudú mať lepšie, bude zrejmé, že on nebol tým najväčším problémom. Dennodenne môžeme počúvať, ako jeho obeta nepriniesla, okrem jeho vlastného utrpenia, nič pozitívne. Celé to bolo proti nemu zmanipulované a on, ako veľký bojovník proti mafii, obetoval všetko.

Z minulosti vieme, že Slováci sú mimoriadne náchylní na podporovanie tých, ktorým bolo „ublížené“. Politici, ktorí sa dokázali vsunúť do role martýra, vždy získavali. V tejto bubline by podmienky na vzkriesenie Matoviča len bujneli.

Pritom, ako ho poznáme, je ľahké si predstaviť, že nám cez nízko nákladové letáčiky predstaví svoju novú víziu znovuzrodenia blahobytu na Slovensku. On, ktorý preukázal štátnickosť a obetoval sa pre záchranu Slovenska má plán. Vie, ako toto zbabrané a neúspešné vládnutie napraviť. V tej chvíli, ak národ stratí pamäť, tak je späť. Matovič vzkriesi OĽAN0 a možno v inom zložení a s vybudovanými bezpečnostnými opatreniami zasadne do poslaneckých lavíc v počte, ktorý môže rozdávať karty.

Ak by bol Matovič prezieravý a ukázal by sa ako veľký hráč, vsadil by na kartu návratu a nehral by s kartami rozkladu.

Uvidíme, čo ho napadne v nastávajúcich hodinách. Má ešte čas. Vieme, že je mimoriadne kreatívny. Možno nás prekvapí s niečím, čo sme tu ešte nemali a možno už úplne vybublal a len jednoducho zostane do okamihu rozpadu všetkého, čo kedy vytvoril.

Prečo musí slovenský sudca dobre behať?

26.10.2023

Lebo polícia nemá čas pomáhať a chrániť. Vlastne platí to ešte? Z áut s húkačkami sa tento nápis vytratil. Kde vôbec ešte zostal? Pozrime sa na to spolu! Pozorovali ste niekedy hádku, na konci ktorej vás vyzvala jedna zo strán, aby ste povedali kto má pravdu? A? Ruku na srdce! Ako ste sa v tej chvíli cítili? „Och, dajte mi pokoj! Je to vaša vec, [...]

Vražda Cervanová. Kto odpočíva v pokoji?

17.09.2023

Dvadsaťtisíc dokumentov ukrytých v archíve v Kaniciach otvorilo cestu k hľadaniu pravdy. Šesť odsúdených mužov sa opäť rozhodlo postaviť pred súd a preukázať, že zločin, ktorý im roky ťaží nohy ako železná guľa, nespáchali. Podali návrh na obnovu konania. Dokumentmi z archívu predkladajú písané svedectvo, preukazujúce podmienky [...]

Facka so silou mimoriadnej schôdze Richterovej stupnice

02.07.2023

Sľúbili sme si lásku a rozdali sme si facky. No, vy možno nie, ale Kollár a pani Richterová zjavne áno. Pred desiatimi rokmi vo vile v USA za prítomnosti svedkov. Letelo dieťa, letela facka. Svedkovia sa vrátili do svojich domovov a potom desať rokov ticho. Aspoň o tej facke. Zdá sa, že pani Richterová a pán predseda parlamentu si opäť sľúbili lásku, lebo ako ináč by [...]

osprey lietadlo

Pri Japonsku sa do mora zrútilo americké vojenské lietadlo

29.11.2023 08:29

Blízko ostrova Jakušima na juhozápade Japonska sa v stredu do oceánu zrútil americké armádne lietadlo V-22 Osprey s ôsmimi ľuďmi na palube.

Izrael, Palestína, rukojemníci, Pásmo Gazy

Izrael zadržal po začiatku vojny oveľa viac Palestínčanov, ako ich prepustil za rukojemníkov

29.11.2023 07:45

Izrael dostal zoznam rukojemníkov zadržiavaných v Pásme Gazy, ktorí majú byť prepustení Hamasom.

kwinterova

Šikana sa u nás často bagatelizuje, dospelí zlyhávajú tam, kde by mali ísť príkladom

29.11.2023 07:25

Sociálna pedagogička Katarína Winterová o šikane medzi deťmi, ale aj o tom, čo robiť, aby sa deti dokázali zastať jeden druhého.

Nehoda, ilustračná, sklo

Na Srí Lanke havaroval autobus s českými turistami, traja ľudia sú zranení

29.11.2023 07:12

Na Srí Lanke v stredu ráno havaroval autobus s českými turistami, keď sa na železničnom priecestí zrazil s vlakom.

Jitka Johana Hasíková

Som zvedavá a viem sa podeliť o všetko, čo stojí za reč.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 47381x
Priemerná čítanosť článkov: 3384x

Kategórie