Založ si blog

Matovičova demisia vzkriesi OĽANO

Ak dnes Matovič podá demisiu, ukáže, že je oveľa väčší hráč, ako sme si mohli myslieť.

Je zrejmé, že Sulík, Korčok, Kolíková a Gröhling majú pobalené. Chystajú sa na pohodlné kritizovanie krokov bývalej koalície, čo ich zaradí medzi opozičných kritikov. V tejto pozícií sa body a voličské hlasy získavajú oveľa ľahšie, ako pri riešení energetickej krízy, ktorá je tvrdým orieškom pre celú Európu. S touto vidinou sa pravdepodobne odoberú prvého septembra do lavíc parlamentu a prevezmú, z rúk Kollára, žezlo s nápisom „drahá nevesta“. V tichosti budú pozorovať krvácanie vlády, rozklad OĽANO, zánik strany Za ľudí a preskakovanie z nohy na nohu strany Sme rodina. Každé svoje rozhodnutie podriadia tomu, aby v nadchádzajúcich voľbách získali pozíciu silného hráča a mohli byť opäť súčasťou vlády.

Vedia, že ak by zotrvali v tejto krvácajúcej vláde, vykrvácali by spolu s ňou.

Ak by dnes Matovič podal demisiu, musia zotrvať. A ruku na srdce! To sa im v súčasnej rozbitej koalícií a množstve problémov, ktoré nemajú riešenie, fakt nechce. Lenže, ak šéf financií povie: “nech sa páči, pokojne si vládnite, ja sa budem na vás dívať z lavíc poslanca“, budú musieť vládnuť. Bez Matoviča, bez najväčšieho zla koalície, ktoré podľa všeobecne osvojenej mienky, môže za neúspechy tejto vlády.

Otázkou zostáva, či sa problémy Slovenska, po odchode ministra financií z vlády, podarí vyriešiť natoľko, aby Slováci boli spokojní. Je vysoko pravdepodobné, že nie. Tie problémy, ktoré nás čakajú na jeseň, sú totiž problémom aj mnohých štátov starej Európy. Aj v týchto krajinách narastá nespokojnosť a odvolávajú sa vlády. Dnes mnoho ľudí chápe, že Matovič je problém, ale určite nie je jediný.

V situácií, kedy sa ukáže, že prijaté opatrenia na znižovanie rastu cien energií nie sú dostatočne účinné, Matovič môže očistiť svoju povesť. Využiť nespokojnosť ľudí, postaviť svoje obetovanie sa národu na výsledku. Jeho rétorika sa môže upriamiť na to, ako mu bolo ublížené, ako sa obetoval pre blaho ľudu, len preto, aby sa Slovensky a Slováci mali lepšie. Keďže sa nebudú mať lepšie, bude zrejmé, že on nebol tým najväčším problémom. Dennodenne môžeme počúvať, ako jeho obeta nepriniesla, okrem jeho vlastného utrpenia, nič pozitívne. Celé to bolo proti nemu zmanipulované a on, ako veľký bojovník proti mafii, obetoval všetko.

Z minulosti vieme, že Slováci sú mimoriadne náchylní na podporovanie tých, ktorým bolo „ublížené“. Politici, ktorí sa dokázali vsunúť do role martýra, vždy získavali. V tejto bubline by podmienky na vzkriesenie Matoviča len bujneli.

Pritom, ako ho poznáme, je ľahké si predstaviť, že nám cez nízko nákladové letáčiky predstaví svoju novú víziu znovuzrodenia blahobytu na Slovensku. On, ktorý preukázal štátnickosť a obetoval sa pre záchranu Slovenska má plán. Vie, ako toto zbabrané a neúspešné vládnutie napraviť. V tej chvíli, ak národ stratí pamäť, tak je späť. Matovič vzkriesi OĽAN0 a možno v inom zložení a s vybudovanými bezpečnostnými opatreniami zasadne do poslaneckých lavíc v počte, ktorý môže rozdávať karty.

Ak by bol Matovič prezieravý a ukázal by sa ako veľký hráč, vsadil by na kartu návratu a nehral by s kartami rozkladu.

Uvidíme, čo ho napadne v nastávajúcich hodinách. Má ešte čas. Vieme, že je mimoriadne kreatívny. Možno nás prekvapí s niečím, čo sme tu ešte nemali a možno už úplne vybublal a len jednoducho zostane do okamihu rozpadu všetkého, čo kedy vytvoril.

Budeme voliť. Už viete koho?

02.09.2022

Neviete? Jeden horší ako druhý? Prázdne reči a sľuby, ktoré si po vyslovení ani nepamätajú a jediné, čo ich zaujíma je ich osobný profit. Takto to vidíte? Áno, aj toto je postoj, ktorému sa dá rozumieť. Ja ale voliť pôjdem. Tentokrát si však dám iný pozor na to, komu dám svoj hlas. Určite to nepôjde len tak, že si pozriem televíznu debatu, poviem si: „Tento je [...]

Pán Kollár, vládna kríza musí byť váš problém

24.07.2022

Spor medzi Matovičom a Sulíkom označil Boris Kollár za ich problém, ktorý si musia vyriešiť sami. Výborne. Takže vládnu krízu zúžime do priestoru sporu medzi Matovičom a Sulíkom a máme pokoj. Naozaj pán Kollár? Skutočne si myslíte, že problém súčasnej vládnej krízy sa vás netýka? Strana , ktorej ste predsedom, je vo vláde. To znamená, že má [...]

Počúvajte Pravdu, špeciál, víkendový podcast

Po nehode opitého šoféra cítiť vo vzduchu lynč. Toleranciu k alkoholu a porušovaniu zákona však máme v krvi

07.10.2022 19:15

Tragická nehoda na autobusovej zastávke v Bratislave šokovala a nahnevala celé Slovensko. Problém je však hlbší, hovorí v podcaste denníka Pravda komentátor Marián Repa.

Vladimir Putin

Putin dostal na narodeniny darčekový certifikát na traktor aj pyramídu z melónov

07.10.2022 18:29

Predseda dolnej komory ruského parlamentu Volodin sa vo svojom statuse vyznal: "Kým je Putin, je aj Rusko."

trh, nákup, nakupovanie, farmári, poľnohospodárstvo, zelenina, trhovisko

Pri Neapole sa priotrávilo desať ľudí mandragorou, bola zrejme v špenáte

07.10.2022 17:21

Z desiatich hospitalizovaných je jeden v ohrození života.

Záporožská jadrová elektráreň

Pri nehode v Záporoží by uniklo 10-krát viac rádioaktivity než v Černobyli

07.10.2022 16:34

Najväčšiu jadrovú elektráreň v Európe okupujú od marca ruské sily, avšak stále tam pracuje ukrajinský personál.

Jitka Johana Hasíková

Som zvedavá a viem sa podeliť o všetko, čo stojí za reč.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 20378x
Priemerná čítanosť článkov: 6793x

Kategórie