Založ si blog

Referendum: pre Fica bez Fica

Som tu a mám svoj hlas, ktorý sa počíta.

Chcem, aby som mohla zasiahnuť do chaosu, ktorý ohrozuje chod mojej rodiny, potlačuje ma v základných ľudských právach a prináša mi obmedzenia, ktoré mi priamo spôsobujú problémy. Chcem mať hlas, ktorý bude mať kontrolu a bude mať svoju váhu.

V referende mám odpovedať na otázku, či chcem zmeniť parlament a vládu, ktorých činnosť sa ukáže ako zlá a to ešte skôr ako uplynie ich volebné obdobie. Nie či chcem Hegera alebo Fica. Či som za Matoviča alebo Sulíka. V referendovej otázke mám odpovedať, či chcem mať možnosť ukončiť vládnutie Fica, Hegera, Matoviča, Sulíka, Kolára a iných, ktorí budú svoju prácu robiť zle alebo ju nebudú vedieť robiť. Mám sa vyjadriť k tomu, či chcem mať vplyv na hodnotenie činnosti parlamentu a vlády aj počas plynutia ich volebného obdobia, či chcem mať kontrolu nad ich prácou.

Svojim áno v referende vyjadrím, že rozkrádanie peňazí, za ktoré sa mali stavať diaľnice, tlmenie výskumu a vývoja, ničenie školstva a zdravotníctva, zbedačovanie biednych nemusí trvať celé štyri roky. Nie, nemusím čakať a pozerať sa, ako sa rozkráda Slovensko, likviduje poľnohospodárstvo a gastro len preto, že sme naleteli podvodníkom a klamárom, ktorí vedeli ako nás zmanipulovať. Nemusím čakať na ďalšie voľby, aby som s nádejou pribehla k urne a zo strachom som vhodila nový hlas niekomu, kto opätovne môže zneužiť moju dôveru. Novému Mesiášovi, ktorý nasľubuje všetko o čom snívam. Bude ma opíjať nádejou len pre tú jednu chvíľu. Pre jeho víťazstvo. Potom už nič a opäť nič pre mňa. Len pre seba a svojich blízkych. Využiť darovaný čas do tla. Čas, ktorý poslancovi a členom vlády môže skrátiť len parlament. Bez ohľadu na výsledky, bez ohľadu na moju a našu spokojnosť. Nech robia čo robia, štyri roky im nikto nemôže vziať. A to uznajte, len blázon by zdvihol ruku za ukončenie svojej funkcie poslanca skôr ako musí. Však za tisíc štyristo šesťdesiat dní sa toho toľko dokáže premiestniť z verejného do súkromného. Je toľko príležitosti povybavovať si, zohnať, zariadiť, získať vplyv a opíjať sa mocou. Pri parlamentnom korýtku je tak dobre! Nie, parlament nikdy nezahlasuje za predčasné ukončenie svojho mandátu. Nikdy nezdvihne ruku za predčasné voľby a hoci existujú aj slušní poslanci, nech počítam ako počítam deväťdesiat ich nie je. My voliči dnes právo na ich zrušenie nemáme. Nemôžeme nič, len čakať na ďalšie voľby a modliť sa, aby vôbec boli. Právo rozhodnúť v referende, že sa predčasne ukončí volebné obdobie Národnej rady môžeme získať, ak prídeme a na referendovú otázku odpovieme áno. Inak budeme vhadzovať volebný lístok zo strachom z toho, čo sa zase raz vykľuje z tých naškrobených, usmiatych kandidátov, ktorých vyškolení marketingoví odborníci naučili ako odpovedať na otázky, ako gestikulovať, pozerať do kamery, ako rozdávať nádej na nové a lepšie začiatky, v nájomných bytoch, s exekučnou amnestiou, zlepšeným podnikateľským prostredím, fungujúcou justíciou a majstrami sveta v hokeji. Zo strachom, lebo si budeme vedomí toho, že ich štyri roky nikto od koryta nevyženie a sami to nikdy neurobia.

Neviem ako vy, ale ja takéto právo chcem. Jednoducho ja chcem mať kontrolu nad činnosťou parlamentu. Chcem mať právo povedať stačí ak zistím, že parlament prijíma zákony, ohrozujúce bezpečnosť, suverenitu, hospodársky rozvoj a prosperitu Slovenska. Toto referendum nie je hlas pre Fica. A je mi úplne jedno, či to bude parlament, z ktorého vzíde vláda bez Fica, Sulíka, Pellegriniho alebo Hegera. Pre mňa sú podstatné výsledky. Myslím si, že po tridsiatich rokoch si Slovensko zaslúži Národnú radu s výsledkami. Národnú radu, ktorá bude vedieť, že si prešľapy nemôže dovoliť, lebo skončí, keď jej v referende národ vystaví stopku. V tejto chvíli mi je úplne jedno, z koho podnetu a iniciatívy sa koná referendum. Pre mňa je podstatné, že mojim a našim právom sa môže dostať pod kontrolu ľudí toto bohapusté likvidovanie Slovenska.

Prečo musí slovenský sudca dobre behať?

26.10.2023

Lebo polícia nemá čas pomáhať a chrániť. Vlastne platí to ešte? Z áut s húkačkami sa tento nápis vytratil. Kde vôbec ešte zostal? Pozrime sa na to spolu! Pozorovali ste niekedy hádku, na konci ktorej vás vyzvala jedna zo strán, aby ste povedali kto má pravdu? A? Ruku na srdce! Ako ste sa v tej chvíli cítili? „Och, dajte mi pokoj! Je to vaša vec, [...]

Vražda Cervanová. Kto odpočíva v pokoji?

17.09.2023

Dvadsaťtisíc dokumentov ukrytých v archíve v Kaniciach otvorilo cestu k hľadaniu pravdy. Šesť odsúdených mužov sa opäť rozhodlo postaviť pred súd a preukázať, že zločin, ktorý im roky ťaží nohy ako železná guľa, nespáchali. Podali návrh na obnovu konania. Dokumentmi z archívu predkladajú písané svedectvo, preukazujúce podmienky [...]

Facka so silou mimoriadnej schôdze Richterovej stupnice

02.07.2023

Sľúbili sme si lásku a rozdali sme si facky. No, vy možno nie, ale Kollár a pani Richterová zjavne áno. Pred desiatimi rokmi vo vile v USA za prítomnosti svedkov. Letelo dieťa, letela facka. Svedkovia sa vrátili do svojich domovov a potom desať rokov ticho. Aspoň o tej facke. Zdá sa, že pani Richterová a pán predseda parlamentu si opäť sľúbili lásku, lebo ako ináč by [...]

Tomáš Taraba

Envirorezort vyhlásil výberové konanie na post riaditeľa TANAP-u, bude v decembri

29.11.2023 09:59

Z postu riaditeľa TANAP-u odvolali začiatkom novembra Pavla Majka, dočasne túto pozíciu zastáva Peter Olexa.

Matúš Šutaj Eštok

Poslanci pokračujú v diskusii k odvolávaniu Šutaja Eštoka. Minister má Ficovu dôveru

29.11.2023 09:44

Opozícia chce ministra vnútra odvolať pre čistky vo vedení polície.

osprey lietadlo

Pri Japonsku sa do mora zrútilo americké vojenské lietadlo

29.11.2023 08:29

Blízko ostrova Jakušima na juhozápade Japonska sa v stredu do oceánu zrútil americké armádne lietadlo V-22 Osprey s ôsmimi ľuďmi na palube.

Izrael, Palestína, rukojemníci, Pásmo Gazy

Izrael zadržal po začiatku vojny oveľa viac Palestínčanov, ako ich prepustil za rukojemníkov

29.11.2023 07:45

Izrael dostal zoznam rukojemníkov zadržiavaných v Pásme Gazy, ktorí majú byť prepustení Hamasom.

Jitka Johana Hasíková

Som zvedavá a viem sa podeliť o všetko, čo stojí za reč.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 47384x
Priemerná čítanosť článkov: 3385x

Kategórie