Založ si blog

Pani prezidentka, prečo nám to robíte?

Svet nás vníma tak, ako sa mu predstavíme. Pani prezidentka, naozaj chcete, aby nás svet vnímal ako krajinu, kde sa vraždí? Skutočne nemáme čo iné ponúknuť šľachtickej rodine ako príbeh zavraždeného novinára, jeho snúbenice a vraždu v gay klube?

Viete, Slovensko patrí medzi krajiny s najväčším počtom hradov a zámkov  v Európe. Ako jediný napríklad máme hrad v Kežmarku, ktorý  stojí uprostred mesta a nie je na vyvýšenom kopci. Na území Slovenska sa podľa niektorých zdrojov, nachádza štyristodvadsaťpäť kaštieľov a stoosemdesiat hradov a zámkov.  Počuli ste už o Bojniciach alebo Oravskom hrade? Viete o tom, že mesto Banská Štiavnica je historické slobodné kráľovské banské mesto zapísané v zozname UNESCO? Na jeho území sa nachádza niekoľko historicky vzácnych kostolov a kaplniek.  Napríklad Kostol Nanebovzatia Panny Márie, pôvodne postavený v trinástom storočí ako  románska bazilika je skutočne svetovou raritou.

Holandský kráľ vyštudoval  históriu na Universiteit Leiden. Je to najstaršia vysoká škola v Holandsku, ktorá bola založená v roku 1575. Kráľ Viliam Alexander  má k  dejinám a všetkému čo vonia históriou veľmi blízko. Určite ocenil návštevu kostola Svätého Juraja v Spišskej Sobote, ale automat na PET fľaše? 

To je to, čo by mal holandský kráľovský pár vidieť na Slovensku? A Čumila ste im tiež ukázali? Zmestil sa do bohatého programu trojdňovej návštevy aj ten malý kovový odliatok vytŕčajúci z improvizovaného kanála?

Prekrásne hory, množstvo termálnych prameňov, liečebné domy a kúpele všade inde by predstavovali pýchu krajiny. Zabezpečovali by jej prosperitu, ekonomický rast pretavený v rozrastajúcom sa turizme. Každý, kto má rád svoju krajinu, by mal hosťom ukázať to najkrajšie a najvzácnejšie čo tu máme, pretože tým vysielame posolstvo kto a kým sme. Pokiaľ však zahraničným hosťom budeme ukazovať, že sme krajinou, kde sa najväčšia pozornosť venuje pomníkom zavraždených,  zostaneme v ich pamäti ako  krajinou, kde sa vraždí.

A automat na PET fľaše? Ten  to už asi nevylepší. Mimochodom, v Holandsku nemajú takýto alebo podobný automat? Myslíte, že kráľ Viliam Alexander takýto zázrak  do návštevy Slovenska ešte nevidel?  Neviem, ale počula som, že Holandsko je ukážkovou krajinou v boji proti odpadu. Hoci má menšiu rozlohu ako Slovensko a trojnásobok počtu obyvateľov, patrí medzi najekologickejšie štáty sveta. Predpokladám, že automaty na PET fľaše nie sú takou vzácnosťou, aby sa ukazovali zahraničným delegáciám alebo kráľovským rodinám. Nuž ale,  Vy viete!  Ste Hlava štátu a hlavy by mali byť vždy v poriadku.

Prečo musí slovenský sudca dobre behať?

26.10.2023

Lebo polícia nemá čas pomáhať a chrániť. Vlastne platí to ešte? Z áut s húkačkami sa tento nápis vytratil. Kde vôbec ešte zostal? Pozrime sa na to spolu! Pozorovali ste niekedy hádku, na konci ktorej vás vyzvala jedna zo strán, aby ste povedali kto má pravdu? A? Ruku na srdce! Ako ste sa v tej chvíli cítili? „Och, dajte mi pokoj! Je to vaša vec, [...]

Vražda Cervanová. Kto odpočíva v pokoji?

17.09.2023

Dvadsaťtisíc dokumentov ukrytých v archíve v Kaniciach otvorilo cestu k hľadaniu pravdy. Šesť odsúdených mužov sa opäť rozhodlo postaviť pred súd a preukázať, že zločin, ktorý im roky ťaží nohy ako železná guľa, nespáchali. Podali návrh na obnovu konania. Dokumentmi z archívu predkladajú písané svedectvo, preukazujúce podmienky [...]

Facka so silou mimoriadnej schôdze Richterovej stupnice

02.07.2023

Sľúbili sme si lásku a rozdali sme si facky. No, vy možno nie, ale Kollár a pani Richterová zjavne áno. Pred desiatimi rokmi vo vile v USA za prítomnosti svedkov. Letelo dieťa, letela facka. Svedkovia sa vrátili do svojich domovov a potom desať rokov ticho. Aspoň o tej facke. Zdá sa, že pani Richterová a pán predseda parlamentu si opäť sľúbili lásku, lebo ako ináč by [...]

Severná Kórea / KĽDR /

Šok v KĽDR, krajina hovorí o nesúhlasných prejavoch. Za kandidátov strany hlasovalo 'len' 99,9 percenta ľudí

29.11.2023 10:45

Severná Kórea sa v utorok zmienila o nesúhlasných hlasoch v nedávnych voľbách.

Jakub Škrabák

Škrabák obžalovaný z extrémistických činov dostal podmienku

29.11.2023 10:39

Rozsudok nie je právoplatný.

cirkev, kňaz, biblia, omša, kostol, kresťania, kríž, Kristus, Ježiš

V Nitrianskej diecéze vznikol Úrad pre nahlásenie zneužívania v cirkvi

29.11.2023 10:30

Zriadením úradu cirkev na Slovensku deklaruje, že so všetkou vážnosťou pristupuje k prípadom sexuálneho zneužívania

Tomáš Taraba

Hľadá sa nový riaditeľ TANAP-u, exšéf Majko tam skončil po 16 rokoch. Tvrdí, že bez udania dôvodu

29.11.2023 09:59

Majka z postu riaditeľa TANAP-u odvolal minister Tomáš Taraba začiatkom novembra, dočasne túto pozíciu zastáva Peter Olexa.

Jitka Johana Hasíková

Som zvedavá a viem sa podeliť o všetko, čo stojí za reč.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 47386x
Priemerná čítanosť článkov: 3385x

Kategórie