Založ si blog

Pani prezidentka, prečo nám to robíte?

Svet nás vníma tak, ako sa mu predstavíme. Pani prezidentka, naozaj chcete, aby nás svet vnímal ako krajinu, kde sa vraždí? Skutočne nemáme čo iné ponúknuť šľachtickej rodine ako príbeh zavraždeného novinára, jeho snúbenice a vraždu v gay klube?

Viete, Slovensko patrí medzi krajiny s najväčším počtom hradov a zámkov  v Európe. Ako jediný napríklad máme hrad v Kežmarku, ktorý  stojí uprostred mesta a nie je na vyvýšenom kopci. Na území Slovenska sa podľa niektorých zdrojov, nachádza štyristodvadsaťpäť kaštieľov a stoosemdesiat hradov a zámkov.  Počuli ste už o Bojniciach alebo Oravskom hrade? Viete o tom, že mesto Banská Štiavnica je historické slobodné kráľovské banské mesto zapísané v zozname UNESCO? Na jeho území sa nachádza niekoľko historicky vzácnych kostolov a kaplniek.  Napríklad Kostol Nanebovzatia Panny Márie, pôvodne postavený v trinástom storočí ako  románska bazilika je skutočne svetovou raritou.

Holandský kráľ vyštudoval  históriu na Universiteit Leiden. Je to najstaršia vysoká škola v Holandsku, ktorá bola založená v roku 1575. Kráľ Viliam Alexander  má k  dejinám a všetkému čo vonia históriou veľmi blízko. Určite ocenil návštevu kostola Svätého Juraja v Spišskej Sobote, ale automat na PET fľaše? 

To je to, čo by mal holandský kráľovský pár vidieť na Slovensku? A Čumila ste im tiež ukázali? Zmestil sa do bohatého programu trojdňovej návštevy aj ten malý kovový odliatok vytŕčajúci z improvizovaného kanála?

Prekrásne hory, množstvo termálnych prameňov, liečebné domy a kúpele všade inde by predstavovali pýchu krajiny. Zabezpečovali by jej prosperitu, ekonomický rast pretavený v rozrastajúcom sa turizme. Každý, kto má rád svoju krajinu, by mal hosťom ukázať to najkrajšie a najvzácnejšie čo tu máme, pretože tým vysielame posolstvo kto a kým sme. Pokiaľ však zahraničným hosťom budeme ukazovať, že sme krajinou, kde sa najväčšia pozornosť venuje pomníkom zavraždených,  zostaneme v ich pamäti ako  krajinou, kde sa vraždí.

A automat na PET fľaše? Ten  to už asi nevylepší. Mimochodom, v Holandsku nemajú takýto alebo podobný automat? Myslíte, že kráľ Viliam Alexander takýto zázrak  do návštevy Slovenska ešte nevidel?  Neviem, ale počula som, že Holandsko je ukážkovou krajinou v boji proti odpadu. Hoci má menšiu rozlohu ako Slovensko a trojnásobok počtu obyvateľov, patrí medzi najekologickejšie štáty sveta. Predpokladám, že automaty na PET fľaše nie sú takou vzácnosťou, aby sa ukazovali zahraničným delegáciám alebo kráľovským rodinám. Nuž ale,  Vy viete!  Ste Hlava štátu a hlavy by mali byť vždy v poriadku.

Rozhovor so Smrťou

19.03.2023

Sedíme na lavičke. Tak trochu tvárou v tvár, tak trochu inkognito. Rozkvitajú stromy a prebúdzajú sa včely. „Čo tu chceš?“ Opýtala som sa jej. „Nič. Dívam sa a strážim všetko čo si prežila.“ „Prečo?“ „Lebo mi to patrí.“ „Čo ti patrí?“ „Tvoj prežitý čas“. „Berieš si môj čas?“ „Jasné. Každý deň, každú tvoju hodinu [...]

Kapor si vlastný rybník nevypustí

15.01.2023

Od vzniku samostatného Slovenska sa strieda vo vláde jeden väčší odroň ako druhý. Namiesto toho, aby sme sa životnou úrovňou približovali k „Starej Európe“ predbieha nás ešte aj Kazachstan. Drieme od rána do večera, nepoznáme nič iné len robotu a matematiku. Tisícka výplata, z toho úver, elektrina, trvalé príkazy a zvyšných päť eur na deň. Super, že? A to od [...]

Referendum: pre Fica bez Fica

08.01.2023

Som tu a mám svoj hlas, ktorý sa počíta. Chcem, aby som mohla zasiahnuť do chaosu, ktorý ohrozuje chod mojej rodiny, potlačuje ma v základných ľudských právach a prináša mi obmedzenia, ktoré mi priamo spôsobujú problémy. Chcem mať hlas, ktorý bude mať kontrolu a bude mať svoju váhu. V referende mám odpovedať na otázku, či chcem zmeniť parlament a [...]

tula

Rusko tvrdí, že v Kirejevsku explodoval ukrajinský dron naložený trhavinou

26.03.2023 17:22

V centre mesta v Tulskej oblasti mohutný výbuch vyhĺbil veľký kráter, zranili sa najmenej traja ľudia.

bielorusko

Budú Putinove taktické jadrové zbrane v bezpečí pred bieloruskými partizánmi?

26.03.2023 16:05

Po ruskej invázii na Ukrajinu začali bieloruskí partizáni vo svojej krajine vykonávať sabotáže.

parlament, hlasovanie, predčasné voľby, zmena ústavy, Michal Šipoš

Šipoš: Skorší termín volieb by schvaľovanie zákonov v NR SR neovplyvnil

26.03.2023 15:06

Podľa podpredsedu opozičného Smeru Juraja Blanára by bolo férové, ak by boli voľby tri mesiace po tom, ako bola odvolaná vláda.

Na telo

Kollár považuje výmenu stíhačiek a vrtuľníkov za dobrú, Fico nesúhlasí

26.03.2023 14:50

Podľa šéfa Smeru Slovensko bojové vrtuľníky nepotrebuje.

Jitka Johana Hasíková

Som zvedavá a viem sa podeliť o všetko, čo stojí za reč.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 37155x
Priemerná čítanosť článkov: 3716x

Kategórie